Õppesõit manuaal- või automaatkäigukastiga autoga

Lähen autokooli – kas valida õppesõiduks manuaal- või automaatkäigukastiga auto?

Õppesõit Tallinnas. Sõiduõpetaja Tallinnas. Automaatkäigukastiga sõidutunnid.

Sageli seisavad autokooli õpingutega alustajad just ülaltoodud küsimuse ees. Siinkohal polegi ühte ja õiget vastust ning igaüks peab ise leidma endale sobiva variandi.

 

Õppimine manuaalkäigukastiga autoga sobib juhul, kui hilisemas elus kavatsetakse kindlasti just sellise autoga sõita. Sel juhul saab juhieksami läbimisel vastava, n.ö. tavalise juhiloa, mis seda lubab. Manuaalkäigukastiga autoga õppesõitu tehes tuleb arvestada, et eriti just õpingute alguses kulub küllaltki arvestatav osa ajast kohaltvõtmise ja käiguvahetuse harjutamisele. Samuti tuleb arvestada, et manuaalkäigukastiga auto juhtimine eeldab põhiteadmisi siduri ja käigukasti toimimise kohta. Kui aga tulevikus plaanitakse osta automaatkäigukastiga auto või ka juhul, kui peres on juba selline auto olemas, siis võib julgesti õppesõidul vaadata automaatkäigukastiga sõiduki poole.

 

Automaatkäigukastiga autol on ainult kaks pedaali – gaasipedaal ja piduripedaal. Sellise õppeautoga õppides on lihtsam keskenduda liiklusele, kuna jääb ära käikude vahetamine. Viimane tegevus nõuab just linnatingimustes sõites juhilt oluliselt rohkem tähelepanu.

 

Kui on võimalus võtta sõidutunde hübriidautoga, tasub seda kindlasti teha. Hübriidsõidukite liikumise tagab elektri- ja sisepõlemismootori kombineeritud töö ning reeglina on neil automaatkäigukast. Sellise autoga sõites saab õppur kogemuse ja teadmised hübriidauto sõiduomaduste kohta. Hübriidauto puhul ei saa märkimata jätta ka keskkonnasäästlikkuse momenti ning tavaautodega võrreldes väikest kütusekulu.

Juhul, kui riiklik sõidueksam tehakse automaatkäigukastiga autoga, saadakse juhiluba, kus on peal vastav märge, mis lubab edaspidi juhtida vaid automaatkäigukastiga sõidukeid. Kui aga edaspidi peaks siiski tekkima soov või vajadus nn. manuaalilubade järele, siis seda saab lihtsasti teha – tuleb vaid läbida vastav koolitus sõiduõppes vähemalt kahe sõidutunni mahus ning sooritada sõidueksam.

 

Kui vajate sõidutunde automaatkäigukastiga autoga, siis palun võtke ühendust:
info@liiklusope.ee või telefonil 5623 0088.

 

Tere tulemast sõidutundi!